Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★½

  • Bros

    ★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Elvis

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Prom

  • The Queen's Gambit

  • 2 Hearts

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Whisker Away

  • The Half of It

  • Trolls World Tour

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★