Sort by

anna kendrick lamar has logged 365 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Decline of Western Civilization Part III

The Decline of Western Civilization Part III

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Seymour: An Introduction

Seymour: An Introduction

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
★½
Edit this entry  
22
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Ref

The Ref

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
06
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Laura

Laura

1944
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
360

360

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★
Edit this entry