• kid 90

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Ripper

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • The Fight for the Soul of Seattle

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★

  • High Score

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • A Secret Love

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★