samantha has logged 25 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry