Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★
Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Planet II

Blue Planet II

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★½
Edit this entry  
24
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★½
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry