Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
Read the review Edit this entry  
17
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An Awfully Big Adventure

An Awfully Big Adventure

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zootopia

Zootopia

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Living

Living

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Corsage

Corsage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry