Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • 80 for Brady

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Spoiler Alert

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★★

  • Bros

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★

  • Nope

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Corsage

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Living

    ★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

  • Let It Snow

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Midsommar

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

  • Kitbull

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★