Anna C. has logged 16 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anonymous Animals

Anonymous Animals

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Chessplayer

The Chessplayer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Our Mothers

Our Mothers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry