Anna C. has logged 158 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Daughters of Witches

Daughters of Witches

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Untold: Caitlyn Jenner

Untold: Caitlyn Jenner

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Border

Border

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fake Famous

Fake Famous

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hannah Takes the Stairs

Hannah Takes the Stairs

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry