Sort by

anna has logged 198 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
There’s Still Tomorrow

There’s Still Tomorrow

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trading Places

Trading Places

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Minions

Minions

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ilary Blasi: The One and Only

Ilary Blasi: The One and Only

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Family Switch

Family Switch

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
An Almost Ordinary Summer

An Almost Ordinary Summer

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casper

Casper

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
Cado dalle nubi

Cado dalle nubi

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Choose Love

Choose Love

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Centigrade

Centigrade

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry