Sort by
  • Thank You, I'm Sorry

    ★★★

  • Family Switch

    ★★★

  • Wonka

    ★★★★★

  • Ilary Blasi: The One and Only

    ★★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • There’s Still Tomorrow

    ★★★★★

  • Love at First Sight

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★★

  • Choose Love

    ★★★

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • This World Can't Tear Me Down

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

  • How to Have Sex

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Beautiful Disaster

    ★★

  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Romantiche

    ★★★★

  • Your Place or Mine

    ★★★

  • Somebody I Used to Know

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • You People

    ★★½

  • Plane

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • The Price of Family

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★½

  • My Name Is Vendetta

    ★★

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Still Time

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Jumping from High Places

    ★★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Meet Cute

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Chalk Line

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • After Ever Happy

  • Look Both Ways

    ★★★

  • Wedding Season

    ★★★★

  • Purple Hearts

  • Not Okay

    ★★★★

  • They/Them

    ★½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Under the Amalfi Sun

    ★★

  • Dangerous Liaisons

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Il viaggio degli eroi

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★