Sort by
  • Pearl

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

  • Orphan: First Kill

    ½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Book of Delights

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Good Intentions

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Boni Bonita

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • Minha Vida em Marte

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Great Mystical Circus

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Rend Your Heart

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again