Sort by

Anjali has logged 37 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
½
Edit this entry  
11
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Walking and Talking

Walking and Talking

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★
Edit this entry  
28
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry