Sort by

aniragonzalez has logged 37 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An Ideal Husband

An Ideal Husband

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possession

Possession

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heaven

Heaven

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fabulous Baker Boys

The Fabulous Baker Boys

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
iParty with Victorious

iParty with Victorious

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Laws of Attraction

Laws of Attraction

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cracks

Cracks

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry