• Jurassic World Dominion

    ★★★★½

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • The Lost City

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

  • And Just Like That… The Documentary

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • The House

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Mamá o papá

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Mixtape

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Hypnotic

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • The Desperate Hour

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Prey

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Nona

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★★

  • More the Merrier

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★