Sort by

lou has logged 11 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry