Sort by

angie has logged 83 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Robert

Robert

2015
×
Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry