• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Clickbait

  • Aftermath

    ½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mare of Easttown

  • Ride or Die

    ★½

  • Why Did You Kill Me?

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

  • All My Friends Are Dead

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Peninsula

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Bridge Curse

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Fantasy Island

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★