• Gold

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

  • The King's Man

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

  • House of Gucci

    ★★★

  • Stranger

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Injustice

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★½