• tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Spree

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Happy Death Day 2U

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Coco

  • Happy Death Day

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★