Sort by

angela has logged 163 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bewitched

Bewitched

2005
×
★½
Edit this entry  
02
12 Men of Christmas

12 Men of Christmas

2009
×
★½
Edit this entry  
30
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
ShowBusiness: The Road to Broadway

ShowBusiness: The Road to Broadway

2007
×
Edit this entry  
24
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cosmos: A SpaceTime Odyssey

Cosmos: A SpaceTime Odyssey

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Read the review Edit this entry  
01
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rapture-Palooza

Rapture-Palooza

2013
×
★½
Edit this entry  
22
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
20
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
03
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry