Sort by

angela has logged 28 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Debt

The Debt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lawless

Lawless

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lemonade

Lemonade

2016
×
Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Julie

Miss Julie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scripted Content

Scripted Content

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blackfish

Blackfish

2013
×
Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
She Cried No

She Cried No

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jolene

Jolene

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★
Edit this entry