Sort by

angela has logged 109 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Paperman

Paperman

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feast

Feast

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sing

Sing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Terra

Terra

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Amber Alert

Amber Alert

2016
×
★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scripted Content

Scripted Content

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry