Sort by
  • Scream VI

    ★★★½

  • Halloween Ends

  • Hellraiser

  • Sick

    ★★

  • The Menu

    ½

  • Saint Omer

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • White Noise

  • Barbarian

  • Prey

  • Not Okay

  • Orphan: First Kill

  • Nope

  • Bullet Train

  • Stars at Noon

  • Crimes of the Future

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

  • Choose or Die

    ½

  • The Northman

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

  • The Lost City

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Fire of Love

  • Fresh

  • Scream

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Cursed

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • The Forever Purge

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Two Sons and a River of Blood

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Earth in the Mouth

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Soul

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Peninsula

    ★★

  • The Rental

  • The Half of It

    ½

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

  • Spontaneous

  • Kajillionaire

    ★★★