• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

  • He's All That

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Someone Has to Die

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

  • A Suitable Boy

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Bonfire of Destiny

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Superstar

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Native Son

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★