Sort by
  • The State Funeral of HM Queen Elizabeth II

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Under This Luminous Sky

  • Hustle

    ★★★

  • James Corden's Top Gun Training with Tom Cruise

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Toscana

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ½

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★½

  • Morbius

    ★★★★½

  • Forty Winks

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Louis Theroux's Forbidden America

  • Nest

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Embers

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Free Guy

  • Azul la mancha

    ★★★★½

  • Four Roads

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Us Again

  • A Concerto Is a Conversation

  • Mank

  • Canvas

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Sudden Light

  • Challenger: The Final Flight

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • The Stunt Double

  • Gone Fishing

  • Josep

  • Keep It Quiet

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Capone

    ★★½

  • As You Sleep the World Empties

  • The Last Ferry from Grass Island

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • The Long Goodbye

  • Dirty Machines -

  • 365 Days

    ½