Cathode Ray has logged 25 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Click

Click

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Body of Evidence

Body of Evidence

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Voices from Beyond

Voices from Beyond

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Theodore Rex

Theodore Rex

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Laser Mission

Laser Mission

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Child

The Night Child

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad Save the World

Mom and Dad Save the World

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superstition

Superstition

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chosen Survivors

Chosen Survivors

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Impulse

Impulse

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry