Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Dry

The Dry

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Exhibition

Exhibition

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★½
Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★½
Edit this entry