• Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Good on Paper

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★

  • The Dry

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • Villain

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Falling

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Father

    ★★★★