Sort by
  • Do Revenge

    ★★★★★

  • Glass Onion

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jujutsu Kaisen 0

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★★½

  • Come from Away

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Infinite

    ½

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Mitchells vs. The Machines

  • The Unholy

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Flashback

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • Hamilton

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • Hollywood

  • The Half of It

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Uncle Frank

  • The Turning

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • Noelle

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Chasing Happiness

  • Parasite

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lodge

    ★★★★

  • Kitbull

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald