Sort by

andy! has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thin

Thin

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To the Bone

To the Bone

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry