Sort by

andy! has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Illinois Parables

The Illinois Parables

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Queen

The Queen

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Contact

Contact

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nike's Big Bet

Nike's Big Bet

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry