Sort by

big has logged 1,654 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Groot's Snow Day

Groot's Snow Day

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Groot's Sweet Treat

Groot's Sweet Treat

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Groot and the Great Prophecy

Groot and the Great Prophecy

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Groot Noses Around

Groot Noses Around

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Are You My Groot?

Are You My Groot?

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★½
Edit this entry  
19
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Fun on a Sand Hill

Fun on a Sand Hill

1899
×
★★½
Edit this entry  
18
Buffalo Bill: peaux rouges

Buffalo Bill: peaux rouges

1897
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kiel: lancement du 'Fürst-Bismarck'

Kiel: lancement du 'Fürst-Bismarck'

1897
×
★★★
Edit this entry  
18
Going Through the Tunnel

Going Through the Tunnel

1898
×
★★★
Edit this entry  
18
An Irritable Model

An Irritable Model

1897
×
★★★
Edit this entry  
18
Upside Down Boxers

Upside Down Boxers

1898
×
★★★
Edit this entry  
18
L'Hercule

L'Hercule

1878
×
★★★½
Edit this entry