Sort by

andy has logged 119 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lessons in Chemistry

Lessons in Chemistry

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Family Plan

The Family Plan

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Paradise

Paradise

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry