• The Happening

    ★★★

  • Ponyo

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★★

  • Cocktail

    ★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Mind Game

    ★★★★½

  • Memories

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Kumiko, the Treasure Hunter

    ★★★★½

  • The Void

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cronos

    ★★★½