Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read other review Edit this entry  
16
Marmalade

Marmalade

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
04
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
20
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read other review Edit this entry  
16
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
15
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
06
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
09
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
08
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
29
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry