Sort by

Andrew has logged 139 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Final Exit of the Disciples of Ascensia

The Final Exit of the Disciples of Ascensia

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lily and Jim

Lily and Jim

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Billy's Balloon

Billy's Balloon

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
They're Gonna Fight

They're Gonna Fight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Dog That Smokes Weed

A Dog That Smokes Weed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bunnyrabbit

Bunnyrabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
motivational video movie

motivational video movie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
find true love

find true love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
pizza movie

pizza movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
little bunny

little bunny

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
mask dog

mask dog

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
kittykat96

kittykat96

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead End.

Dead End.

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birthday (Bad Kid Stuff)

Birthday (Bad Kid Stuff)

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
fluffy's third eye

fluffy's third eye

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
agoraphobia

agoraphobia

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Catscape

Catscape

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
floatland

floatland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cat City

Cat City

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Catopolis

Catopolis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disruption as Rapture

Disruption as Rapture

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Little Goat

My Little Goat

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hare Krishna

Hare Krishna

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wall Street

Wall Street

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
ANIME ROCK, PAPER, SCISSORS

ANIME ROCK, PAPER, SCISSORS

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Report from Millbrook

Report from Millbrook

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
PXE

PXE

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tell It Like a Woman

Tell It Like a Woman

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
COME UP AND GET ME

COME UP AND GET ME

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Navalny

Navalny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chop My Money

Chop My Money

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry