Andrew has logged 77 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Black Veil for Lisa

A Black Veil for Lisa

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Young Master

The Young Master

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nowhere to Run

Nowhere to Run

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pillow of Death

Pillow of Death

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Strange Confession

Strange Confession

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nail Gun Massacre

The Nail Gun Massacre

1985
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Frozen Ghost

The Frozen Ghost

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Man's Eyes

Dead Man's Eyes

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Weird Woman

Weird Woman

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Calling Dr. Death

Calling Dr. Death

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Case of the Scorpion's Tail

The Case of the Scorpion's Tail

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Bird People in China

The Bird People in China

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
T is for Turbo

T is for Turbo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The New Barbarians

The New Barbarians

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Legend of Blood Castle

The Legend of Blood Castle

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Countess Dracula

Countess Dracula

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hanging Woman

The Hanging Woman

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lorna, the Exorcist

Lorna, the Exorcist

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stray Cat Rock: Beat '71

Stray Cat Rock: Beat '71

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stray Cat Rock: Machine Animal

Stray Cat Rock: Machine Animal

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry