Sort by
  • Halloween Ends

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Clerks III

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Under the Skin: The Making of 'Ticks'

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Re-Enter the New York Ninja

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Willie Jack in the Jungle

    ★★★

  • The Revenge of Willie Jack

    ★★★

  • The Return of Willie Jack

    ★★★

  • Willie Jack

    ★★★

  • Midnight

    ★★★★

  • Who Is Bill Rebane?

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • The Beastmaster Chronicles

    ★★★★

  • Tales of the Uncanny

    ★★★½

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Tremors: Making Perfection

    ★★★

  • The Last Matinee

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Uncle Peckerhead

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★★

  • Cracka

    ½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • TFW No GF

  • JCVD's Day Out

    ★★★½

  • Grizzly II: Revenge

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Cuties

  • Hopkins

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Backwoods

    ★★½

  • The Irishman

  • Detention

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • Masked Mutilator

    ★★½

  • Brightburn

  • Yesterday

  • See You Yesterday

    ½

  • Critters Attack!

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Tomorrow I Will Be Dirt

    ★★★★

  • Critters: A New Binge

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★