Sort by
  • The Iron Claw

    ★★★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Perfect Days

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Sisu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Meth Storm

    ★★★

  • Graduation

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • 7 Days in Hell

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Knight of Cups

    ★★★½

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★½

  • R.E.M. By MTV

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • American Hustle

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Nebraska

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★★

  • To the Wonder

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★★

  • A Very Harold & Kumar Christmas

  • George Harrison: Living in the Material World

    ★★★★

  • Drive

    ★★★½

  • The Tree of Life

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Quantum of Solace

    ★★

  • Religulous

    ★★★★

  • The Wrestler

    ★★★★

  • Tropic Thunder

    ★★★★

  • Amazing Journey: The Story of The Who

    ★★★

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★

  • Control

    ★★★★

  • The New World

    ★★★★★

  • Walk the Line

    ★★★★★

  • The Exorcism of Emily Rose

  • Cinderella Man

    ★★★★

  • Grizzly Man

    ★★★★

  • Metallica: Some Kind of Monster

    ★★★★

  • Chisholm '72: Unbought & Unbossed

    ★★★½

  • Gangs of New York

    ★★★½

  • Adaptation.

    ★★★★★

  • George Washington

    ★★★★½

  • Bowfinger

    ★★★★