Sort by
  • Mufasa: The Lion King

  • The Fall of the House of Usher

  • Saw X

  • The Creator

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • The Royal Hotel

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • The Equalizer 3

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • The Flash

    ★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

  • How to Have Sex

    ★★★★½

  • Strange Way of Life

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

  • Bottoms

    ★★★★½

  • It Lives Inside

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

  • Single Shankarum Smartphone Simranum

  • Dick Dynamite: 1944

  • Magic Mike's Last Dance

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Pathaan

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Unwelcome

    ★★★

  • She Said

  • Black Adam

    ★½

  • Halloween Ends

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

  • Nocebo

  • Entergalactic

  • Smile

  • Do Revenge

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Wendell & Wild

  • How to Blow Up a Pipeline

  • Causeway

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

  • Glass Onion

  • See How They Run

  • The Woman King

  • Blonde

  • Ticket to Paradise

  • Don't Worry Darling

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Empire of Light

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • Women Talking

  • Bones and All

  • The Wonder

  • Blue Jean

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Fall

  • Laal Singh Chaddha