Sort by

andrew 🦇 has logged 26 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carne

Carne

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry