Sort by

André has logged 16 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry