• Spiderhead

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Return to Space

    ★★★★

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★½

  • CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Phoenix Rising

    ★★★★★

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Weekend Away

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Dual

    ★★

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The 355

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Intrusion

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Countdown: Inspiration4 Mission to Space

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★