Sort by

garza has logged 196 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Colossal Youth

Colossal Youth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Man Who Saw Too Much

The Man Who Saw Too Much

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Suncatcher

Suncatcher

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Motorcyclist's Happiness Won't Fit Into His Suit

Motorcyclist's Happiness Won't Fit Into His Suit

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★½
Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ossos

Ossos

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Winter's Night

Winter's Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★½
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
River

River

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Mule Pack Train

The Mule Pack Train

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Poupelle of Chimney Town

Poupelle of Chimney Town

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Noise of Engines

The Noise of Engines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Violet

Violet

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drunken Birds

Drunken Birds

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry