Sort by

Andrés has logged 627 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Detachment

Detachment

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Elite Short Stories: Patrick

Elite Short Stories: Patrick

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elite Short Stories: Samuel Omar

Elite Short Stories: Samuel Omar

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All American Boy

All American Boy

2020
×
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry