Sort by

andrea has logged 27 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Date

The Date

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bliss Is Orange

Bliss Is Orange

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Post it

Post it

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
9/11: One Day in America

9/11: One Day in America

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minions: Puppy

Minions: Puppy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Who are you?

Who are you?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry