andrea has logged 32 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The English Teacher

The English Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
State of the Union

State of the Union

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
New in Town

New in Town

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Love Story

A Love Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crime Scene

Crime Scene

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Umbrella

Umbrella

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jane Eyre

Jane Eyre

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry