Sort by
  • Horror in Idaho: The Student Murders

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★★

  • Just a Boy From Tupelo: Bringing Elvis to the Big Screen

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

    ★★★★

  • Harry & Meghan

  • Crime Scene: The Texas Killing Fields

    ★★★½

  • Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

  • Disenchanted

    ★★★½

  • Capturing the Killer Nurse

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Go Fishboy

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Last Summer

    ★★★★½

  • 20th Century Girl

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★½

  • Amsterdam

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Emily

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Anthrax Attacks: In the Shadow of 9/11

    ★★★

  • Sheng Wang: Sweet and Juicy

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Purple Hearts

    ★★

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★★

  • Prom Dress

    ★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★½

  • Fantasia

    ★★★★

  • Opened

    ★★★½

  • Elizabeth: The Unseen Queen

    ★★★★

  • Le Pupille

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Conversations with Friends

    ★★★★

  • Our Father

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • Love, Classified

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Rescued by Ruby

    ★★★

  • Spin Me Round

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★