andrea has logged 16 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry